Şiddetli Kum Fırtınası: 620 Kişi Hastaneye Kaldırıldı

İran’ın güneydoğusundaki Sistan-Beluçistan eyaletinde meydana gelen şiddetli kum fırtınası, bölgede büyük bir sağlık krizine yol açtı.

Zabul Sağlık Bilimleri Üniversitesi’nin hastane öncesi acil durum ve olay yönetimi sorumlusu Muhammed Halili, fırtınadan etkilenen yüzlerce kişinin hastanelere başvurduğunu açıkladı. Halili, 620 kişinin çeşitli sağlık sorunlarıyla başvurduğunu belirterek, bu kişilerden 25’inin yatarak tedavi gördüğünü ifade etti.

FIRTINA TRAFİK KAZALARINA YOL AÇTI

Kum fırtınasının etkileri nedeniyle bölgede yaşanan trafik kazalarında da 16 kişinin yaralandığı bildirildi. Halili, fırtınanın yol açtığı kötü hava koşullarının görüş mesafesini düşürdüğünü ve bu durumun trafik kazalarına yol açtığını belirtti. İranlı yetkili, olayın ardından acil durum ekiplerinin hızla harekete geçtiğini ve yaralılara gereken tıbbi yardımın sağlandığını dile getirdi.

Sistan-Beluçistan eyaleti, İran’ın güneydoğusunda bulunuyor ve zaman zaman şiddetli kum fırtınalarına maruz kalıyor. Bu fırtınalar, özellikle görüş mesafesini azaltarak sürücüler için büyük bir tehlike oluşturuyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir