Yalı Çapkını dizisinde parlayan yıldız: İlkay Kayku


İlkay Kayku, 14 Kasım 1972 tarihinde Kastamonu’da doğdu. Eğitimini Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi’nde tamamlayan Kayku, Rus Dili ve Edebiyatı Bölümünden mezun oldu.

Oyunculuk kariyerine adım atma kararıyla 2002 yılında Ankara Sanat Tiyatrosu’nda başladığı serüven, onu tiyatro sahnelerinin aranılan yüzlerinden biri haline getirdi.

2008 yılında Bahçeşehir Üniversitesi’nde İleri Oyunculuk Yüksek Lisans Programını tamamlayarak akademik bilgisini de pekiştiren Kayku, tiyatro oyunculuğunun yanı sıra 2009 yılından itibaren “Deniz Yıldızı”, “Kuma”, “Beni Affet”, “Ramo”, “Barbaros Hayreddin” gibi birçok önemli sinema filmi ve dizide rol aldı.

Özellikle “Ramo” dizisindeki Neslihan karakteriyle göz dolduran Kayku, “Yalı Çapkını”ndaki Mezide karakteriyle de yeni bir başarıya imza atıyor.

Hattuç hala ile olaylı geçmişe sahip Mezide karakteri, İlkay Kayku’nun usta oyunculuğu sayesinde seyirciler tarafından büyük ilgi görüyor. İlkay Kayku’nun yetenekleri ve başarılı kariyeri, onu Türk televizyonlarının vazgeçilmezleri arasında konumlandırıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir